Γιορτάστηκε με επιτυχία η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με μεγάλη συμμετοχή και επιτυχία στις 24.10.2023 (λίγο ετεροχρονισμένα λόγω των συνθηκών), πραγματοποιήθηκε η φετινή ημέρα του σχολικού αθλητισμού .Όλοι μαζί, γιορτάσαμε με τον πιο όμορφο τρόπο: μαθητές, μαθήτριες, εκπαιδευτικοί σε μια ηλιόλουστη ημέρα στο Δημοτικό Στάδιο Σοφάδων, γεμάτη με άθληση, παιχνίδι, συζήτηση και δοκιμαστικές πρόβες για την 28η Οκτωβρίου.

Υγεία, δύναμη σωματική και ψυχική, συμμετοχή μικρών και μεγάλων γιατί ο αθλητισμός μας βοηθά να έρθουμε πιο κοντά, καλλιεργεί την ευεξία της ψυχής και του σώματος, μας κάνει καλύτερους, μας κάνει πιο δημιουργικούς.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους μαθητές όλων των τάξεων για τη συμμετοχή τους, όλους όσοι βοήθησαν στη διεξαγωγή των αγώνων, οργάνωσαν και έφεραν εις πέρας την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Και του χρόνου με υγεία!