Make a wish: “Παρασκευή-Μαγδαληνή, η ευχή σου εκπληρώθηκε!”

Διευκόλυνση και λειτουργικότητα ήρθαν να αντικαταστήσουν τη δύσκολη καθημερινότητα, που η Παρασκευή- Μαγδαληνή και η οικογένειά της άφησαν πίσω τους. Το ειδικό κάθισμα-αμαξίδιο κατέφθασε για να αλλάξει τη ζωή της  και να ικανοποιήσει μία ανάγκη ετών, και σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, το όνειρο της έγινε πραγματικότητα.

Δεν έλειπε κανείς από την όμορφη αυτή γιορτή. Φίλοι, συμμαθητές, αδέλφια, ο Σύλλογος Γονέων& Κηδεμόνων,εκπαιδευτικοί, η Διεύθυνση του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σοφάδων,το εξαιρετικό team της Make a Wish Ελλάδας, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Εθελοντισμού του Δήμου Σοφάδων, νεράιδες, η Mini mouse, ο Μάγος Νταίζη, όλοι μαζί, έτοιμοι να γιορτάσουμε την ελπιδοφόρα επανέναρξη της καθημερινότητας της αγαπημένης μας Παρασκευούλας-Μαγδαληνής.

Η αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου κατάλληλα διαμορφωμένη και στολισμένη όπως η Παρασκευούλα μας ήθελε. Από νωρίς το πρωί η Make a wish και ένα πλήθος συνεργατών ήταν εκεί. Οργανώθηκαν όλα, μέχρι και η τελευταία λεπτομέρεια στο χώρο και ετοιμάστηκε να υποδεχτεί την πιο δυνατή μας μαθήτρια, που σήμερα έλαμπε από χαρά και ευγνωμοσύνη!

Πλούσια εδέσματα, χυμοί, νεράκια, τούρτα και μοναδικά δώρα φτιάχτηκαν και μοιράστηκαν από την Make a wish στους συμμαθητές και φίλους της Παρασκευής- Μαγδαληνής. H φίλη τους ήθελε να εκφράσει με τον πιο όμορφο τρόπο την αγάπη της και να ανοίξει την αγκαλιά της σε όλους τους συμμαθητές της.

Το Σχολείο μας ευχαριστεί θερμά όλους όσοι συμμετείχαν με τον τρόπο τους και με την υποστήριξή τους στην πραγματοποίηση της ευχής της αγαπημένης μας μαθήτριας και θα συνεχίζει να υποστηρίζει δράσεις που προάγουν την ενσωμάτωση και την συμπερίληψη.