Δωροεπιταγές για σχολικά είδη από την Ιερά Μητρόπολη Θεσσαλιώτιδος στους πλημμυροπαθείς μαθητές του σχολείου μας

Με την ευχή και την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κ. Τιμοθέου, την Τρίτη 14 Νοεμβρίου 2023, ο  Αιδεσιμολογιώτατος Πρωτοπρεσβύτερος π. Ηλίας Γώγος, παρουσία του Διευθυντή του Σχολείου μας κ.Κουτή Βάιου και του Υποδιευθυντή κ.Φερφυρή Βασιλείου, προσφέρθηκε σε κάθε παιδί μια δωροεπιταγή για την αγορά σχολικών ειδών από βιβλιοπωλείο της πόλης των Σοφάδων με στόχο την τόνωση της τοπικής οικονομίας.

Ο Πανοσιολογιώτατος συνομίλησε με όλα τα παιδιά, άκουσε τους προβληματισμούς τους, απάντησε στις ερωτήσεις τους και παράλληλα μίλησε με θερμά λόγια και τα εμψύχωσε λέγοντας ότι μέσα από τις δυσκολίες, όπως ήταν οι πρόσφατες πλημμύρες στις πληγείσες περιοχές, βγαίνουμε πιο δυνατοί και προχωράμε με αγάπη και ελπίδα για ένα μέλλον πιο φωτεινό και ανθρώπινο.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας ευχαριστεί την Ιερά Μητρόπολη Θεσσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων για την απλώχερη προσφορά αγάπης, υποστήριξης και αλληλεγγύης προς τους πληγέντες μαθητές και τις οικογένειές τους.

img 20231114 1550292717545787018178850